Javasoljuk, hogy már 5-6 héttel a kitűzött költözés napja előtt kezdje meg az előkészületeket.
1.KÉSZÍTSEN TERVET! Terv szerint haladni nem könnyű feladat, de ha kimarad egy-két lépés, akkor nehezebb lehet a kitűzött határidőre befejezni.
2.SZEREZZE BE A LEGFONTOSABB „HOZZÁVALÓKAT”:
▫ Dobozok
Kisebb méretű dobozokra lesz szüksége, mert a túl nagy dobozokat, jól megpakolva, például könyvekkel, nehéz mozdítani. Cégünktől is beszerezheti a dobozokat, de a boltokban, áruházakban is oda szokták adni a fölöslegessé vált dobozokat, mert amúgy is kidobják.
▫ Nagyméretű, erős 150 literes kukazsák vagy műanyag tárolózsákok. A kukazsák hátránya, hogy a szállítás és rakodás során könnyen szakadhat, ezért ha emellett döntünk, válasszuk a legerősebbet. A tároló zsákok előnye, hogy nagyon erősek és tartósak, megvédi a tartalmát a nedvességtől és a piszoktól. Költözés után is tudja használni. A tároló zsákokat szintén beszerezheti cégünktől.
▫ Kötöző madzag
▫ Széles ragasztószalag, több darabot érdemes beszerezni.
▫ Legalább 3 db olló, mert egy biztos eltűnik, a másik meg pont másnál van.
▫ Újságpapír vagy nátron papír törékeny holmikhoz
▫ Zsugorfólia, kényes bútorok védelmére (például világos színű ülőgarnitúra)
▫ Buborékos fólia, védelmet nyújt például festményeknek, régiségeknek
A csomagolóanyagokat cégünktől is megvásárolhatja. Az árakról az „áraink” menüpont alatt informálódhat.
3.Gondolja át, hogy mire lesz szüksége a másik lakásban. A meglévő bútorai közül csak azt vigye magával, amit biztosan el tud helyezni. Itt az ideje a lomtalanításnak! Nem működő, sosem használt, valójában felesleges holmikat, ne vigye magával. Ha ideje engedi,tartson garázsvásárt vagy online értékesítse feleslegessé vált tárgyait. Ezzel pénzt takaríthat meg!
A feleslegessé vált,de még jó állapotú használt bútorokat, ruhaneműket szívesen fogadják a szociális intézmények.
4.Kezdetben kisebb lépésekben haladjon, először a kevésbé fontos dolgokat kezdje el csomagolni.
5.Javasoljuk a csomagok színkódolását vagy számozását.Ez jelentősen megkönnyíti a kipakolást, és könnyebben kiigazodik a másik lakásban a rengeteg doboz közül.
Jelölje különböző színnel a lakás területeit. Például a konyha zöld, a nappali piros, a gyerekszoba kék, a hálószoba sárga stb. A dobozra vagy a csomagra ragassza rá a színt, az új lakásban pedig jelölje meg a helységet ugyanazzal a színnel, így munkatársaink abba a helységbe helyezik el a csomagot, ahová azt tenni kívánja. Így időt és energiát spórolhat meg a kipakolásnál.